Таємниця Дніпра

Населений пункт:
Село Чайки
Школа:
ThinkglobalChaika Кіноклуб
Піб:
Романюк Тетяна Володимирівна
picture

В Києві є містичне  місце з привидами нерозказаних історій – занедбана кіностудія. Туди злітаються привиди героїв всіх історій які хочуть отримати життя.  Одного разу режисеру кіностудії приснився сон, що з ним говорить річка Дніпро. Дніпро промовляє що десь над Дніпровими кручами захована легендарна історія, яка потрібна Україні та її жителям.  

І ось ми сідаємо в човна та прямуємо з режисером по Дніпру у чарівне місце яке зникає і згодом не зможемо побачити та відчути його магію. В давнину тут було поселення Пересічин, де мешкали скіфи та ранні слов’яни. Ці землі були під захистом стихій природи : річки Дніпра, багатих лісів та крутих схилів.  Це місце сили зі своєю особливою енергетикою. 

Легенда розповідає що у часи Київської Русі тут місцева дівчина Рожена пригощала смачною водою з джерела Київського князя з дружинниками які йшли на захист кордонів від ворожих орд кочовиків. Поранених в бою везли до джерела щоб промити рани які після цього швидко загоювалися.  

Зараз на цьому місці криниця.  Вода з джерела «Рожена криниця» дарувала родючість та силу цьому краю. Люди і зараз стверджують що вода з цієї криниці добре заліковує рани та дає життя. Воду з Роженої криниці досліджували в лабораторії і визначено, що вона складом подібна до знаменитої води Нарзан і має цілющі властивості. 

Біля джерела знаходиться таємниче лісове озеро, яке підживлюється з цього джерела та живить річку Дніпро. Вода у ньому завжди холодна та чиста.  Це Блакитне озеро Бучак – символ перемоги природних стихій над свавіллям надприродних сил – недолюдей.  Озеро утворилося на місці недобуду Канівської ГАЕС. Про Бучак кажуть що це край світу. 

Бабина гора – святилище ранньослов’янського періоду. В давнину вірили що ця гора – місце жіночої сили яке дарує здоров’я та продовження роду. До цієї гори можна пройти лише через сакральний лісовий лабіринт  – хто пройде його той очиститься. Нашим провідником у ці місця буде незвичайна  – хранителька цих місць. Вона поділиться найголовнішим відчуттям неймовірної Сили і  Краси цього незвичайного місця. Таємницю розкривати не будемо – дивіться самі.  

Казкова легенда.

Багатоголовий Змій хотів заволодіти землями Київської русі та нападав на землі і викрадав парубків із війська русичів та перетворював їх на чудовиськ. Із чудовиськ змій свою армію збудував і кожного разу ставав сильніший.  Чудовиська присвоювали все на своєму шляху і нищили  природу того краю і спустошували землі. 

Одного разу коли військо Князя Київського рушило захищати рідні землі вздовж Дніпра, біля Блакитного озера вони зустрілися зі зміїним військом чудовиськ і сталася величезна битва. Сили були нерівними, багато мужніх воїнів Князя Русичів були перетворені на чудовиськ.     

Жителі тих місць рятували своїх захисників ранених  відбирали у чудовиськ та зцілювали. Напували цілющою водою з джерела та обмивали в Блакитному озері. Та коли сил не вистачало і допомога знадобилася навіть Князеві. То втрутилася Рожена – хранителька того краю. Їй підкорялися сили стихій. Вона звернулася до них по допомогу. 

Щоб врятувати Князя жителі його напоїли водою з цілющого джерела, та обмили в Блакитному озері, дружинники віднесли через сакральний лісовий лабіринт на священну родючу Бабину гору. Де Рожена  природними стихіями зцілила Князя і наділила непереборною силою. Князь вийшов на битву з Багатоголовим змієм та здолав його. Всі чари Змія вмить розвіялися.  

А чари цього місця залишилися у пам’яті його жителів  та  вздовж Дніпра  навічно. Тут час плине по іншому.  

А ми з режисером здолали шлях Дніпром щоб довідатись його легендарну таємницю. Та розказати  Україні. 

інші міфи
та легенди

Array ( [post_type] => post [category] => 39 [posts_per_page] => 5 [orderby] => rand [order] => ASC )

Молодеча криниця

Кажуть, історія – це кольорові картини життя. Вони різного забарвлення: веселі і сумні, але в кожній якась цікава подія, що має і пізнавальне, і виховне...

Легенда про Дніпро та Десну

Жив у стародавні часи могутній богатир Лиман, і було в нього двоє дітей – дочка Десна з довгими та блакитними волосям і син Дніпро, що...

Легенда про річку Либідь

Річка Либідь пішла від сліз Либеді, дочки якогось Київського князя. Вона була чудова, як майське сонце. З усіх країв світу з’їжджались молоді лицарі, князі й...

Легендарний Торт України

Софійка крокувала тротуаром тримаючи за руку свого молодшого братика Михася, який піднявши голову, щось розглядав на небесній блакитній скатертині. Попереду йшли дідусь Євген та хлопчик ...