ЛЕГЕНДА ПРО СРІБНЕ МІСТО ХАРКА

Колись на місці сучасного Харкова стояло дивне місто Харка. Там текла срібна ріка, а будинки були з лазуриту. Славилося місто на весь світ і з’їжджалися туди купці звідусіль. Але, через багатства, крім торговців до міста постійно намагалися потрапити грабіжники й загарбники. 

Щоби боронити Харку, люди звели величезну фортецю і охороняли місто, а в разі нападу захищали його всі разом. У тому місті жила Злата – донька найбагатшого купця. Вона кохала Назара – сміливого воїна, що охороняв місто, але був, на думку батька Злати, бідним, і тому дівчину не віддавали за нього заміж. 

Якось Назар покликав на вежу Злату і приніс туди все золото й срібло, яке  назбирав до їхнього весілля за роки служби. Цього мало бути достатньо, аби переконати батька й отримати дозвіл на шлюб. Та саме в цей момент на місто напали вороги. 

Назар побіг запалювати сигнальний вогонь, а Злата, не роздумуючи, висипала з вежі усе золото, щоб затримати загарбників і дати час захисникам міста зібратися на стінах фортеці, боронити Харку. Жадібність загарбників змусила їх кинутися збирати монети, а Назар встиг розбудити містян, і разом відбити ворога. 

Назар став символом патріотизму, відданості своїй країні та розуміння того, що жодні гроші не варті рідної землі, дому й благополуччя близьких людей.

інші міфи
та легенди

ЛЕГЕНДА ПРО КИРИЛА КОЖУМ’ЯКУ

За часів, коли у Києві правили князі, поблизу міста жив Змій і не давав людям спокою.

ЛЕГЕНДА ПРО ВИНИКНЕННЯ КАРПАТ

За давніх часів, жив собі звичайний український парубок Карпо. Був наймитом, і довгі роки чесно працював на землі багатія, велетня Силуна, аби назбирати гроші  та...

ЛЕГЕНДА ПРО ІВАНА СІРКА Й РІЧКУ ЧОРТОМЛИК

Іван Сірко – легендарний кошовий отаман Запорозької Січі, який не програв жодної битви. Саме йому приписували надздібності. За переказами, він народився одразу з зубами. У...

ЛЕГЕНДА ПРО ВЕДМІДЬ-ГОРУ

У давнину, на кримському узбережжі жили тільки дикі звірі, а величезний старий ведмідь був серед них найгрізнішим. Якось побачив ведмідь на березі людське дитя –...