Острів Дзендзик

Населений пункт:
Бердянськ
Школа:
ЗОШ № 20
Піб:
Сердюк Олена Костянтинівна
picture

Історичні згадки про острів знаходимо в отця історії Геродота, який понад тисячу років тому свідчив, що Азовське море було Меотійським озером, яке відступивши, поділило місто на дві частини: Верхню (гору – берег озера) і Нижню частину з берегом Азовського моря, в якій і розташований острів Дзендзик, Із оглядової площадки Верхньої частини міста можна побачити в Бердянській затоці пшеничну косу – місце гніздування птахів (чайок, крячок, бакланів, куликів, мартинів-реготунів, лебедіі), які співають про кохання. Недаремно друга назва острова – Пташиний.

Місцеві кажуть: ці сиві часи у повній гармонії з природою жили тут роботящі, просолені морськими стихіями, рибалки. Головував високий справний Миколай. І була у нього красуня-дочка Катерина, дзвінка як чайка, струнка як тополя із гривою золотою. Покохав її синьоокий Василь. Але батько забажав, перш ніж стане Катерина його судженою, щоб він здивував усіх багатим уловом. Узяв Василь човен, весла, кошики та й пішов у далекий пошук. Це було, здається, в листопаді. Крига застрягла під берегами. Довго ходив Василько, повний човен риби спіймав – ловля вдалася, та десь хмари ходили-бродили … Поліг сердешний у синій глибині моря. Не дочекалася Катруся коханого, вийшла з журби на високий берег та й кинулася униз до синьоокого Василька.

А зранку, не дочекавшись Василя та Катерини, побачили рибалки у морському просторі сині очі Василька і довгу русу косу Катерини. Так і з’явилася Бердянська коса у синьому просторі Азовського моря, «любовний гачок».

Пролетіло з тих часі багато років. Сьогодні молодята приїздять у день весілля до острова з квітами, де тепер побудовано маяк, щоб рибалки завжди поверталися. А на високому березі при в’їзді у місто стоїть храм Миколи-чудотворця. 

Щоб не тільки уявлять намальований нами острів, завітайте до нашого міста, до теплого ласкавого моря, і ви самі все побачите!

інші міфи
та легенди

Array ( [post_type] => post [category] => 42 [posts_per_page] => 5 [orderby] => rand [order] => ASC ) Array ( [post_type] => post [category__not_in] => Array ( [0] => 42 ) [posts_per_page] => 2 [orderby] => rand [order] => ASC )

Легенда про появу Скіфів

Уходячи з землі неосяжних просторів, Геракл залишив по собі трьох синів. Наказав їм син Зевса, коли стануть дорослими, хто натягне тятиву на лук, той й...

Легенда про дівчину-квітку

Давно те було, наше селище звалося Горілим (нині смт Кирилівка). Прабабуся розповідала про дитячі роки своєї бабці. Татарські орди нападали на наші землі, спустошували і...

Легенда про козака Решетила

Колись давно,  ще за часів  розквіту Запорозької Січі,  повертався поважний козак  Решетило зі служби на Січі. Козак був не простий, а справжнісінький розвідник-пластун.  За легендою, ...

Легенда про місто Мерефу

Духмяне літо вже повертає на осінь. Темніє і стає багряним листя дерев. Червоними спалахами нагадує про себе горобина. Обважнілі птахи подають голоси лише по тривозі....